Kurs WebAPI - poradnik dla każdego#

Programowanie WWW po stronie użytkownika (oprócz podstawowych języków, takich jak HTML, CSS, JS i DOM) składa się z wielu dodatkowych API # (Application Programming Interface) [WikiEN|WikiPL]. Są to kolejne interfejsy (i definiujące je specyfikacje), które rozszerzają bazowy model przeglądarek o wiele ciekawych i przydatnych mechanizmów. Dla wszystkich tych nowości postanowiłem wyodrębnić osobną część serwisu, gdzie od czasu do czasu umieszczę opis nowego interesującego API.

Odniesienia i aktualizacje#

Materiały bazować będą na specyfikacjach od WHATWG (jeśli takowe istnieją i wciąż są rozwijane), i dodatkowo całość uzupełniona zostanie odsyłaczami do materiałów W3C (jeśli takowe istnieją). Osobiście preferuję jedynie dokumenty WHATWG, które mają "żywy charakter" i bardzo szybko korygują swoje błędy.

W związku z cyklicznymi zmianami specyfikacji (często z dnia na dzień) mogą nastąpić odpowiadające zmiany w kursie. Zazwyczaj zmiany obejmują modyfikację algorytmów, dodanie nowych interfejsów lub lekką modyfikację obecnych. W razie potrzeby całość będzie uaktualniania tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Jeśli coś okaże się dla Ciebie niezrozumiałe, nie przejmuj się. Wyjdź na dwór, pooddychaj świeżym powietrzem, kiedy będziesz miał ochotę wróć i ponownie zmierz się z problemem. Każdy zaczyna w podobny sposób, od Ciebie zależy gdzie się zatrzymasz.

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

Kurs WebAPI - poradnik dla każdego (H1) Odniesienia i aktualizacje (H2)