NirCmd#

Opis robiony lub aktualizowany dla wersji 2.81 (dnia 15.10.2017).

Proste narzędzie wiersza poleceń pozwalające wykonać kilka interesujących zadań bez konieczności uruchamiania interfejsu graficznego. Dla mnie najciekawszą jest programowe wsuwanie/wysuwanie tacki napędów optycznych. Moja obudowa ulokowana jest głęboko pod biurkiem, dlatego ręczne manewrowanie przyciskami jest kłopotliwe, szczególnie w nocy, kiedy ktoś nie ma dodatkowego oświetlenia podbiurkowego.

Instalacja#

Aktualna wersja programu znajduje się na stronie producenta (działa z systemami Windows 9x/ME, Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows 8, Windows 10 - zarówno 32-bit jak i 64-bit). Program jest darmowy, nie wymaga żadnej instalacji, po wypakowaniu katalog z plikami należy umieścić w dowolnym miejscu. Tyle jeśli chodzi o sam proces instalacji.

Konfiguracja oraz użytkowanie#

Poszczególne opcje programu można wywoływać bezpośrednio z konsoli. Najwygodniej jednak zrobić odpowiedni skrót z podczepionymi właściwymi parametrami. Oto przykład dla wsuwania i wysuwania napędu optycznego CD/DVD:

NirCmd - skrót dla wysuwania napędu optycznego

Rysunek. NirCmd - skrót dla wysuwania napędu optycznego

Warto samodzielnie przeanalizować listę dostępnych opcji. Niewykluczone, że w specyficznych okolicznościach niektóre z nich będą równie przydatne.

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

NirCmd (H1) Instalacja (H2) Konfiguracja oraz użytkowanie (H2)