O grze#

The Crims (ang. połączenie criminal czyli przestępczy i Sims) jest grą internetową opartą na MMORPG, gdzie jako gangster musimy utrzymać się przy życiu w fikcyjnym zbrodniczym świecie, pełnym narkotyków, prostytucji i handlarzy bronią. Żeby być najlepszym musimy zyskać szacunek u swoich przyjaciół a przede wszystkim u wrogów. Gra dostępna jest pod adresem thecrims.com.

The Crims jest jedną z większych gier przeglądarkowych dostępnych w Sieci, o międzynarodowym zasięgu, choć czasy najwyższej popularności ma już za sobą (w V edycji gra uznana została przez czasopismo CKM za najlepsza grę sieciową roku poprzedniego). Obecnie najwięcej uczestników gry pochodzi z Brazylii i Polski. Gra oferuję 30 wersji językowych m.in. angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski a nawet rosyjski czy arabski.

Co oferuje gra?#

Spośród szeregu atrakcji jakie pozostały w upadającym projekcie dalej możemy:

Aktualnie tj. 13.03.2012 rozgrywana jest 55 edycja.

Nagroda#

Gra jest o tyle atrakcyjna, że zwycięzca jednej edycji (trwającej 46 dni) otrzymuje nagrodę pieniężną (w wysokości nawet kilkuset dolarów).

Najlepsi gracze z międzynarodowej listy dostaną nagrody:

Najlepsi Killerzy z międzynarodowej listy dostaną nagrody:

Historia#

Gra utworzona została przez dwóch "wspaniałych": Memoxa i Zeda7 (imion nie chcieli zdradzić), którzy poznali się w pracy. O panach napisać wiele nie mogę. Memox to mieszkaniec Szwecji. Zajmuje się programowaniem i administracją serwerów WWW. Zed7 również mieszka w Szwecji i zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. Takie umiejętności wystarczyły do napisania prostej gry online.

Z pomysłem napisania gry wyskoczył Memox i poprosił swego kolegę z pracy o wykonanie kilku graficzek. Panowie zaczęli powolutku pisać i testować swoje dzieło. Po trzech miesiącach ukazała się wersja BETA. Pierwsze konto zarejestrowano 2004-12-01 - była to postać Zeda7.

W pierwszej fazie silnik gry testowany był przez samych autorów. Niestety taki sposób okazał się wielce nieskuteczny. Dlatego też gra uruchomiona została bez "dopieszczenia". Pierwsza rudna nie oferowała żadnych nagród, była to tzw. edycja testowa. Dzięki znajomemu, który prowadził firmę reklamującą udało się dotrzeć do większego grona odbiorców.

Tym oto sposobem zwerbowano ok. 3 tysięcy aktywnych graczy. Byli oni znakomitymi testerami wyłapującymi szereg błędów. W zamian za ich spostrzegawczość administracja oferowała nagrody w postać kredytów.

Po kilku miesiącach testów i ulepszeń wreszcie ruszyła prawdziwa edycja z nagrodami. Początkowo był to odtwarzacz Mp3 (256 MB), potem PlayStation aż wreszcie najprawdziwsze dolary. Nagrody podziałały na graczy niczym płachta na byka. W ciągu następnych trzech edycji liczba graczy kilkunastokrotnie się zwiększyła osiągając wynik 800.000 zarejestrowanych kont (w tym 10.000 osób online).

Były w historii The Crims gorsze chwile, kiedy serwery nie mogły utrzymać generowanego ruchy i administracja musiała wprowadzić ograniczenia zalogowanych użytkowników. Z biegiem czasu serwery zostały zmodernizowane i wszystko "prawie" wróciło do normy. Jak wiadomo zawsze na początku edycji infrastruktura "muli" z powodu dużego obciążenia, serwery tego nie wytrzymują.

Całkiem niedawno do zespołu dołączyła nowa postać pod pseudonimem Ebichuman, o którym praktycznie nic nie wiem. Niby zajmuje się marketingiem, wdrażaniem nowych pomysłów, komunikacją między graczami. Jedno jest pewne, od czasu rządów tego pana gra przestała być ciekawa, atrakcyjna. Wprowadzane nowości uwsteczniły grę, praktycznie ją zrujnowały. Nie jest to tylko i wyłącznie moja opinia. Dlatego nad The Crims postawiłem wielki krzyżyk, zapowiadało się ciekawie, skończyło fatalnie!

Ebi od jakiegoś czasu nie jest już deweloperem, jego konto w grze zostało automatycznie usunięte.

Przyszłość#

Nie wygląda różowo, z ciekawego pomysłu została tylko idea. Grywalność, adrenalina, radość z gry została całkowicie wyeliminowana. Nic dziwnego, że ekipa pracuje nad nowym projektem pod nazwą The Crims 2 - wizja dosyć odległa, na razie widzimy burzliwe zapowiedzi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

O grze (H1) Co oferuje gra? (H2) Nagroda (H3) Historia (H2) Przyszłość (H2)