EngineTC#

Odsysanie statów#

Wykręcenie milionowych stat to żadna filozofia. Od dłuższego czasu wszystko polega na jednym oklepanym schemacie. Bardzo upraszczając chodzi o zrobienie kont, nabicie na nich kasy i stopniowe przetopienie wszystkiego poprzez zakup stat z jednoczesnym wykonywaniem napadów grupowych. Im więcej kont w gangu tym łatwiej i szybciej przebiega proces odsysania.

Nie ma tutaj wielkich tajemnic. Do przyspieszenia procederu potrzeba automatycznego wykupywania stat i stawiania napadu. Pierwsza z wymienionych sposobności została rozwiązana. Teraz kolej na drugą.

W najnowszym Engine 2.01 utworzyłem specjalny tryb przeznaczony do szybkiego i skutecznego transferu stat. Całość została dopracowana i przetestowana w rundzie 40. Spisuje się doskonale.

Szeregowanie czerwonych kontaktów#

Zanim przejdę do właściwego opisu to zaprezentuje jeszcze jedną nowość, która pojawiła się w najnowszej odsłonie.

Pewien gracz podsunął mi pomysł posortowania kontaktów widocznych w zakładce Napad. Dla osób, które nie posiadają skryptu Polowanie1vs1, opcja ta umożliwia szybsze wybranie potencjalnej ofiary.

Domyślnie w zakładce Napad wszyscy gracze wyświetlani są losowo. Dotyczy to zarówno napadów pojedynczych jak i grupowych. Kolejnym problemem stają się osoby o respekcie mniejszym od 200, których nie można zaznaczyć. Całość wygląda następująco:

EngineTC - śmietnik w czerwonych kontaktach

Rysunek. EngineTC - śmietnik w czerwonych kontaktach

Taki chaos wprowadza lekką dezorientację. Proponuje włączyć system porządkowania. W tym celu należy ustawić następujący parametry:

 1. L
 2. K
 3. T'
 4. T
 5. A
 6. O
 7. Z'
 8. Z
 9. #
var sortRespectMode = 0; // 0 - włączenie trybu sortowania respektów w zakładce Napad, każda inna liczba wyłącza ten tryb

Od tej pory wszystkie widoczne postacie zostaną posortowane pod względem respektu, zaczynając od wartości najwyższej a kończąc na najniższej. Porządkowanie odbywa się dla obu trybów stawiania napadu. Po przeprowadzeniu czynności całość wygląda następująco:

EngineTC - porządek w czerwonych kontaktach

Rysunek. EngineTC - porządek w czerwonych kontaktach

Po takim zabiegu wybór ofiary powinien potrwać zdecydowanie krócej. Proces sortowania w żaden sposób nie zaburza prawidłowego funkcjonowania gry, atakowanie lub stawianie napadu wciąż działa prawidłowo.

Opcja porządkowania nie zakłóca żadnej czynność wykonywanej przez skrypt, dlatego może być stale włączona.

Wydajne przelewanie#

Każdy, kto kiedykolwiek robił staty z kasy wie, ile trzeba się namęczyć z nabiciem jednego konta. Przeważnie zachodzi konieczność nabicia dziesiątek takich postaci co przyprawia o zawrót głowy. Ręczne klikanie pozostawiam masochistom.

Przy atakowaniu występują dwa warianty postępowania. Pierwszy polega na atakowaniu dwoma kontami gangu, w którym znajdują się kukły (im więcej tym lepiej). Drugi sposób to metoda odwrotna, atakujemy gangiem jedno konto.

System zlewania wprowadziłem w głównej mierze z uwagi na wariant drugi. Miałem relatywnie mało kont z kasą, ok. 20, dlatego wygodniejsze było atakowanie nimi jednej postaci. Bez dopalaczy karkołomny wyczyn, z pomocą przychodzi nowa opcja dostępna w skrypcie.

Przed ustawianiem poszczególnych parametrów zdecyduj, który sposób odsysania wybierasz. Oczywiście skrypt obsługuje obydwa bez najmniejszych problemów. Na początku zdefiniuj wszystkie ustawienia, o których pisałem w dziale Opcje podstawowe (głównie chodzi o wybór systemu ćpania). Poskładaj gang, ustal odpowiednią taktykę by nie wysłać kont do szpitala.

W przypadku odsysania koniecznie wyłącz opcję ochrony stat. Wykrywanie obcych w klubie możesz pozostawić.

Teraz wystarczy aktywować tryb następującym poleceniem:

 1. L
 2. K
 3. T'
 4. T
 5. A
 6. O
 7. Z'
 8. Z
 9. #
var attackRabbitMode = 0; // 0 - włączenie trybu atakowania w zakładce Napad, każda inna liczba wyłącza ten tryb

W kolejnym kroku włączamy samoczynne stawianie napadu oraz automatyczne przejście do zakładki Napad po zaćpaniu:

 1. L
 2. K
 3. T'
 4. T
 5. A
 6. O
 7. Z'
 8. Z
 9. #
var attackMode = 0; // 0 - automatyczne przejście do Napadu po zaćpaniu, każda inna liczba wyłącza ten tryb (domyślnie idzie do Rabunku)
var putGA = 0; // 0 - włączenie samoczynnego stawiania napadu, każda inna liczba wyłącza ten tryb

Ostatnim etapem jest podanie ID konta, na które planujesz postawić napad:

 1. L
 2. K
 3. T'
 4. T
 5. A
 6. O
 7. Z'
 8. Z
 9. #
var rabbitID = 666; // ID konta, na które ma być stawiany samoczynny napad

Rutyna#

Z ustawień tyle, dalej pozostał mozolny proces odsysania wspomagany przez skrypt. Po umieszczeniu kont w zakładce Napad będą one samoczynnie stawiać napad grupowy na konto zdefiniowane w ustawieniach. Po postawieniu napadu przez jedno z tych kont reszta automatycznie przyłączy się do akcji. Potem wszystkie postacie udadzą się do klubu i wykonają proces ćpania, w ten sam sposób jak ma to miejsce przy rabunkach.

Kolorowe zakładki stały się standardem, dlatego w tym wypadku również zostały wprowadzone. Wszystkie efekty występujące w rabunkach dostępne są w przelewaniu. Dodatkowo dodałem dwie kolejne informacje.

Jeśli w stałych lub czerwonych kontaktach nie będzie gracza o numerze ID zdefiniowanym w skrypcie to zakładka będzie czerwona z napisem BRAK OFIARY.

Konta, które dołączyły do napadu uzyskują zielone karty z napisem NASŁUCH(pozostali).

EngineTC - odsysanie, kolorowa sygnalizacja na kartach

Rysunek. EngineTC - odsysanie, kolorowa sygnalizacja na kartach

Po samoczynnym dołączeniu wszystkich kont do napadu to Ty decydujesz o jego odpaleniu. Przed zatwierdzeniem napadu upewnij się, że po wykonaniu żadne konto nie trafi do szpitala. Po wykonaniu napadu kontakty zostaną usunięte, należy je dodać ręcznie, potem wrócić kontem do Napadu a pozostałe postacie odświeżyć. Wszyscy dołączą, zaćpają i poinformują o gotowości do następnych czynności.

Takie rozwiązanie w szerokim zakresie wyręcza gracza ze zbędnych drobiazgów. Można skupić się na liczeniu i kontrolowaniu sumarycznej mocy na kontach, by wszystko przebiegało bez niespodzianek.

Metodę testowałem atakując jedno konto 20 innymi. O dziwo nie było problemów z wydajnością, co świadczy o możliwości wykonywania rabunków grupowych o przybliżonej liczbie postaci. W innej rundzie atakowałem dwoma kontami gang składający się z 30 postaci. Tu również wszystko działało bez żadnych zastrzeżeń. Proces przetapiania kasy w staty wreszcie został przyspieszony - precz ze zbędnym klikaniem!

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

EngineTC (H1) Odsysanie statów (H2) Szeregowanie czerwonych kontaktów (H3) Wydajne przelewanie (H3) Rutyna (H4)