Porady#

Konta e-mail#

Grając w The Crims prędko przekonasz się, że na jednym koncie daleko nie zajedziesz. Dzienny przypływ biletów wytracisz w parę minut, potem można wyłączyć przeglądarkę.

Do uzyskania wysokiego wyniku potrzebnych będzie znacznie więcej kont, w grze zwanych kukłami. Multikonta nie są zabronione, możesz utworzyć dowolną ich ilość.

Jak wiadomo, na jedno konto e-mail zarejestrować można jedną postać w grze. Marna pociecha, doczekaliśmy się czasów, kiedy czołowe ekipy dysponują kukłami w ilościach większych niż 100 czy 200.

Nie wiem na ile angażujesz się w grę, iloma kontami chcesz pogrywać, umieszczę kilka wskazówek jak zapanować nad stertą e-maili.

Zakładanie e-maili#

W przypadku skrzynek pocztowych wybór mamy ogromny. Najpopularniejszymi usługodawcami są: Interia, Onet, Google, Wirtualna Polska itd. Ostatni przykład od razu skreślamy, występują problemy z dostarczaniem wiadomości z witryny The Crims, informacja taka zawarta jest bezpośrednio przy rejestracji postaci.

Oczywiście można dla każdej postać tworzyć osobne skrzynki pocztowe, ale jaki w tym sens? Lepiej utworzyć jedno konto pocztowe oferujące kilka adresów. Jednym z ciekawszych rozwiązań tego typu będzie skrzynka założona w serwisie o2.pl.

Domyślnie po rejestracji jednej skrzynki użytkownik dostaje cztery adresy: login@o2.pl, login@tlen.pl, login@go2.pl, login@prokonto.pl. Z marszu możesz założyć cztery postacie w grze.

To nie wszystko. Dodatkowo usługodawca oferuje kolejne 10 adresów dostępnych w 12 domenach (10g.pl, cmoki.pl, dobramama.pl, dobrytata.pl, fejm.pl, kozacki.pl, mailmix.pl, mailplus.pl, mixbox.pl, notowany.pl, romantyczka.pl, szeptem.pl).

W celu założenia dodatkowych adresów należy zalogować się do skrzynki, następnie przejść do Opcji (górny prawy róg). Otwieramy zakładkę Twoje adresy. Teraz wystarczy utworzyć i dodać nowe adresy oraz ich nazwy (mogą być dowolne).

Poczta o2 - dodatkowe adresy

Rysunek. Poczta o2 - dodatkowe adresy

Od tej pory dla jednej skrzynki dostępnych masz 14 adresów. W ten sposób bezproblemowo na każdy z nich założysz 14 postaci.

To nie koniec niespodzianek. Po założeniu 10 postaci możesz usunąć dodatkowe adresy i założyć nowe. Teraz ponownie masz możliwość założenia dodatkowych kont w grze. Czynność możesz przeprowadzać do znudzenia. Wszystkie informację na temat nowości czy zmiany hasła będą dochodziły na skrzynkę bez najmniejszego problemu.

Automatyczne przelogowanie#

Posiadanie aktywnych e-maili dla każdego konta to podstawa!

Bez tego nie uda Ci się zmienić hasła czy ustawić Zaufanego konta. Giercowanie na kontach z nieaktywnymi skrzynkami pocztowymi to nieporozumienie, można sobie narobić niezłego bigosu.

Niby nic trudnego, tylko że dodatkowe zapamiętywanie loginów i haseł dla skrzynek do przyjemności nie należy. Owszem, można wszystko zanotować w osobnym pliku .txt. Niestety co jakiś czas skrzynki należy odwiedzić, w przeciwnym razie zostaną usunięte.

Dysponując ogromną ilością skrzynek pojawia się problem. Ręczne przelogowanie wszystkiego zabiera sporo czasu. Tym razem proponuję zastosować makra, metoda szybka prosta i skuteczna. Osobiście dysponuję kodami dla Interii, Wirtualnej Polski i o2 (tylko dla Firefoksa).

Wystarczy w jednym makrze powielić odpowiednią ilość kodów i odpalić. Reszta wykona się sama. W przypadku naprawdę dużych ilości najlepiej utworzyć kilka makr i odpalać jednocześnie w różnych oknach. Cały proces przebiegnie szybciej.

Dla skrzynki z kilkoma adresami wystarczy przelogować jeden z nich.

Interia#

 1. L
 2. K
 3. T'
 4. T
 5. A
 6. O
 7. Z'
 8. Z
 9. #
URL GOTO=http://poczta.interia.pl/
TAG POS=1 TYPE=INPUT:TEXT FORM=ACTION:https://ssl.interia.pl/login.html?webmailSelect=classicMail ATTR=ID:formEmail CONTENT=login
TAG POS=1 TYPE=INPUT:PASSWORD FORM=ACTION:https://ssl.interia.pl/login.html?webmailSelect=classicMail ATTR=ID:formPassword CONTENT=haslo
TAG POS=1 TYPE=INPUT:IMAGE ATTR=NAME:formSubmit
WAIT SECONDS=3

Wirtualna Polska#

 1. L
 2. K
 3. T'
 4. T
 5. A
 6. O
 7. Z'
 8. Z
 9. #
URL GOTO=http://profil.wp.pl/login.html?url=http%3A%2F%2Fwww.poczta.wp.pl%2Findex.html%3Fflg%3D1&serwis=nowa_poczta_wp
TAG POS=1 TYPE=INPUT:TEXT FORM=NAME:logowanie ATTR=NAME:login_username CONTENT=login
TAG POS=1 TYPE=INPUT:PASSWORD FORM=NAME:logowanie ATTR=NAME:login_password CONTENT=haslo
TAG POS=1 TYPE=INPUT:SUBMIT FORM=NAME:logowanie ATTR=NAME:subm&&VALUE:Zaloguj
WAIT SECONDS=3

o2#

 1. L
 2. K
 3. T'
 4. T
 5. A
 6. O
 7. Z'
 8. Z
 9. #
URL GOTO=http://poczta10.o2.pl/
TAG POS=1 TYPE=INPUT:TEXT FORM=NAME:login_form ATTR=ID:login CONTENT=login
TAG POS=1 TYPE=INPUT:PASSWORD FORM=NAME:login_form ATTR=ID:pass CONTENT=haslo
TAG POS=1 TYPE=INPUT:CHECKBOX FORM=NAME:login_form ATTR=ID:stara CONTENT=YES
TAG POS=1 TYPE=INPUT:IMAGE FORM=ID:login_form ATTR=VALUE:Zaloguj<SP>się
WAIT SECONDS=3

Przy sprawdzaniu proponuję wyłączyć grafikę. Dotyczy to głównie serwisu o2, który bombarduje niepotrzebnymi obrazkami na każdym kroku.

Solucja z pewnością przyda się dla starszych graczy, którzy zakładali konta w o2 otrzymując tylko trzy adresy. Postacie z wczesną datą rejestracji są bardziej wiarygodne niż nowo utworzone świeżaki, warto je utrzymywać przy "życiu".

W razie problemów z działaniem lub zapotrzebowaniem na przelogowanie u innego usługodawcy proszę o kontakt.

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

Porady (H1) Konta e-mail (H2) Zakładanie e-maili (H3) Automatyczne przelogowanie (H3) Interia (H4) Wirtualna Polska (H4) o2 (H4)