EngineTC#
Opcje podstawowe#
W tej części opiszę wszystkie najważniejsze opcje, które wykorzystywane są w więcej niż jednym trybie działania skryptu. Nie ma sensu dublować materiału w każdym dziale. Dodatkowo przedstawię kilka unikatowych, rzadko stosowanych, ale równie ważnych własności.
Reset#
Reset polega na wyczyszczeniu aktualnych wartości przechowywanych przez skrypt i ustawieniu domyślnych. Wykonanie resetu odbywa się poprzez udanie do zakładki Start.
Przeprowadzenie resetu jest konieczne w przypadku niepoprawnego działania skryptu, co zdarza się niezmiernie rzadko. Samo ulokowanie czynności w Starcie gwarantuje, że będzie on przeprowadzany zawsze po zalogowaniu postaci do gry. Reset dodatkowo ustawia krok ćpania inteligentnego na 4, co gwarantuje, że konta zawsze za pierwszym razem przyjmą odpowiednią dawkę metadonu (zostaną odmulone).
Każde konto przechowuje informacje w odrębnych dla siebie miejscach, dlatego też reset musi zostać wykonany na każdym koncie oddzielnie.
Nowa runda#
Z rozpoczęciem nowej edycji, pierwszy krok jaki należy wykonać po zalogowaniu do gry, to udanie do zakładki Wyposażenie. Dzięki temu stare dane o obrażeniach broni (z poprzedniej rundy) zostaną nadpisane aktualnymi. Proces należy przeprowadzić dla każdego konta.
Nie zdziw się jeśli po zalogowaniu do gry konta bez żadnej broni, przy ilości 5 statów, mają ponad 2000 mocy.
RandomDetect, CaptchaDetect, RadarDetect#
W przypadku wystąpienia pytania losowego karta uzyska kolor jasnoniebieski z napisem RANDOMEVENTS
.
Rysunek. EngineTC - pytanie losowe, kolorowa sygnalizacja na kartach
Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi konta samoczynnie wrócą do ostaniej, wykonywanej czynności. Błędna odpowiedź zaowocuje brakiem reakcji.
W przypadku rabunków (kody, krzyżyki i inne dziadostwa) karta uzyska czerwony kolor z napisem CAPTCHA
. Tam, gdzie trzeba wpisać kod, pole uzyska od razu zogniskowanie, nie trzeba w niego klikać. Po wprowadzeniu odpowiedniej liczby znaków, potwierdzenie wykonane zostanie automatycznie. Jeśli pole do wprowadzania kodu utraci zogniskowanie (np. na skutek przełączanie się miedzy różnymi programami) wystarczy kliknąć w dowolnym miejscu strony lub na karcie, a kursor do wpisywania tekstu trafi gdzie powinien.
Warto wspomnieć jeszcze o jednej durnej nowości, która rzekomo ma kogokolwiek zatrzymać przed czymkolwiek. Chodzi o tzw. Radar - debilny przerywnik w grze.
W rundzie 45 wprowadziłem samoczynny powrót do ostatnio wykonywanej czynności po upływie odpowiedniego czasu. Nie ma sobie czym zaprzątać głowy, postacie same wiedzą co mają robić. Dla świętego spokoju (gdyby coś działało nieprawidłowo) dodałem kolorową sygnalizację na kartach (niebieska karta z napisem RADAR
) - podobnie jak w przypadku Randomów.
Rysunek. EngineTC - Radar, kolorowa sygnalizacja na kartach
System ostrzegawczy#
Ostatnio zauważyłem, że coraz częściej moje prywatne kluby odwiedzają nieznajomi goście. Jest to irytujące i niebezpieczne. Grając na kilku kontach upilnowanie wszystkiego nie jest możliwe. Efektem może być bolesny ubytek stat, a nawet nieprzewidziana długotrwała wizyta w Szpitalu. Postanowiłem wprowadzić kilka automatycznych zabezpieczeń.
W czasie wykonywania rabunków pojedynczych i grupowych system ostrzegawczy powinien być włączony zawsze.
Bezpieczne kluby#
Pierwszy etap zapobiegawczy polega na wykrywaniu wszystkich obcych graczy ładujących się do naszego lokalu. Najpierw należy w konfiguracji ustawić następującą opcję:
var safetyRave = 0; // 0 - wykrywanie obcych graczy w klubie, każda inna liczba wyłącza ten tryb
W kolejnym kroku należy zdefiniować wszystkie bezpieczne konta, czyli te, którymi zamierzamy grać. Najlepiej od razu wprowadzić wszystkie nicki jakie posiadamy:
var myAccount = new Array(); // deklaracja nicków kont którymi masz zamiar grać (wielkość znaków ma znaczenie), ilość dowolna
myAccount[0] = "MojeKonto1";
myAccount[1] = "MojeKonto2";
myAccount[2] = "MojeKonto3";
Od tej pory każdy gracz pojawiający się w klubie zostanie przeanalizowany. Jeśli pojawi się czujka spoza zadeklarowanej tablicy to konto niezwłocznie wykona operację plastyczną.
To nie wszystko. Po wykonaniu operki wyświetlone zostaną dane wszystkich wyłapanych włóczęgów (ID, nick, respekt, dzień napotkania w grze), wygląda to następująco:
Zwracane numery ID oraz nicki graczy są linkami, można je najzwyczajniej otwierać, najlepiej w nowym oknie. Takie rozwiązanie pozwala szybko sprawdzić kim są zagubione owieczki z naszego klubu. Dane te zostają zapamiętane. Możesz chodzić po zakładkach The Crims i nic się nie stanie, zawsze kiedy wrócisz do miejsca wykonywania operacji plastycznej zostaną wyświetlone. Kasacja danych odbywa się po ponownym wejściu do Lokalu, czyli automatycznie.
W celu szybszego poinformowania o intruzach, w zależności od okoliczności, karty przyjmują odpowiedni kolor (czarne tło i biały napis) wraz z opisem. Jeśli operacja powiodła się będzie to CZUJKA W KLUBIE
. W przypadku braku energii lub kasy do wykonania operacji pojawi się %%CZUJKA W KLUBIE
, należy samemu bezzwłocznie uzupełnić energię i wykonać operację.
Rysunek. EngineTC - czujka w klubie, kolorowa sygnalizacja na kartach
Mała sugestia. Jeśli operacja się nie powiedzie z powodów wyżej wymienionych, najlepiej wyłączyć skrypt, uzupełnić energię lub kasę i wykonać operację. Potem można wrócić do Szpitala (miejsce wykonywania operacji), włączyć skrypt i odświeżyć stronę. Informacje o intruzach zostaną ponownie wyświetlone. Można je na spokojnie przeanalizować.
Bezpieczne staty#
Samo wyłapywanie intruzów w lokalach nie wystarczy. System trzeba uzupełnić dodatkowym zabezpieczeniem.
Przeanalizujmy prostą sytuację. Robimy rabunki grupowe, niech to będzie Al Capone, akcja na 10 kontach. Obciążenie internetu i komputera jest dosyć intensywne. Postacie znajdują się w klubie i mają zamiar uzupełnić energię. W tym czasie ktoś szybko ładuje się do klubu, łapie kontakt i ucieka. Wskutek dużego obciążenia jest duże prawdopodobieństwo, że intruz nie zostanie wykryty i poprzednia omawiana metoda zawiedzie.
Efektem tego będzie z pewnością otrzymanie ataku pojedynczego lub grupowego na wszystkie konta w gangu. W wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach napastnik może wykonywać odsysanie naszych stat do skutku. Receptą na tego typu przypadłości jest system ochrony stat. Najpierw należy w konfiguracji ustawić następującą opcję:
var protectMyStats = 0; // 0 - włączenie ochrony stat, każda inna liczba wyłącza ten tryb
Następnie każdym kontem należy udać się do zakładki Start w celu zapamiętania aktualnej średniej wartości ze wszystkich stat. Od tej pory można swobodnie kontynuować grę. W przypadku stwierdzenia ubytku gracz zostanie poinformowany o tym fakcie.
Rysunek. EngineTC - ubytek stat, kolorowa sygnalizacja na kartach
Sygnalizacja ubytku stat ma pierwszeństwo przed wszystkimi innymi informacjami przekazywanymi przez skrypt.
Odnotowanie podkradania stat zostanie zapamiętane, niezależnie gdzie udasz się w grze, informacja o zdarzeniu będzie wyświetlana. Po uporaniu się z problemem (operacja plastyczna, zmiana klubu, chwilowe rozwiązanie gangu etc.) należy ponownie udać się do zakładki Start w celu zapamiętania aktualnej ilość stat.
Opcję należy wyłączyć w przypadku, kiedy sami odsysamy własne konta.
Operka pod ręką#
Możliwość wykonywania plastyka w każdych okolicznościach przyda się zawsze. W związku z tym umieściłem dodatkowy przycisk Operka
, widoczny w górnym menu za Wyloguj
. Kliknięcie powoduje ekspresowe wykonanie operacji plastycznej.
Rysunek. EngineTC - dodatkowy przycisk operacji plastycznej
Podobnie jak w przypadku bezpiecznych klubów, tutaj także zostaniemy poinformowani o przebiegu wykonania czynności. Jeśli brakuje kasy lub energii na operację to karty uzyskają kolor czarny z napisem %%The Crims - The life of a criminal
. W przypadku powodzenia operki karty pozostaną bez zmian.
Rysunek. EngineTC - operka pod ręką, kolorowa sygnalizacja na kartach
W celu urozmaicenia tej czynności dodałem możliwość wyboru konkretnego awatara. W grze dostępnych jest 62 twarze (numery 1-67), niektóre ukryte. Można sobie wybrać dowolne zdjęcie, odpowiada za to następująca opcja:
var selectAvatar = 1; // wybór awatara (1-67), niektóre ukryte (3, 20-25)
Jeśli nie lubisz monotonii to możesz włączyć losowe wybieranie awatarków za pomocą polecenia:
var randomAvatar = 0; // 0 - włączenie losowego wybierania awatara, każda inna liczba wyłącza ten tryb
Ochrona przed obławą#
Mieląc na dużej liczbie kont można się zagalopować i nie zauważyć nalotu, który wyskoczy po nastaniu nowego dnia w grze. Można się przed tym zabezpieczyć włączając następujące polecenie:
var protectRob = 0; // 0 - zaprzestanie gry kiedy obława, każda inna liczba wyłącza ten tryb
W razie wystąpienia obławy konta przestaną wykonywać skoki, karta uzyska kolor czarny z białym napisem OBŁAWA
.
Automatyczne chowanie kasy do banku#
Regularne umieszczanie gotówki w banku to dobry nawyk. Różne fanaberie mogą przytrafić się w czasie gry (ktoś nie ma mocy na skok), zła odpowiedź na pytanie losowe - w efekcie ilość gotówki ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Chodź sama czynność nie zabiera wiele czasu dorobiłem opcję, która wykona wszystko za nas, wystarczy aktywować następujące polecenie:
var protectCash = 0; // 0 - włączenie chowania kasy do banku, każda inna liczba wyłącza ten tryb
W kolejnym kroku ustalamy, od jakiej wartości ma nastąpić ukrycie kasy:
var valueCash = 30000000; // ilość pieniędzy, od której nastąpi schowanie
Domyślnie ustawiłem 30 mln (można dowolnie zmniejszać/zwiększać). Co ważniejsze, w zakładce Bank cała suma nie zostanie zdeponowana, zawsze pozostanie 5% jej wartości, przydatne na ćpanie, metadon, operkę lub inne drobne wydatki.
Ćpanie#
W The Crims ćpanie nie jest czymś negatywnym. Czynność występuje w kilku trybach EngineTC, dlatego opiszę je w podstawowych ustawieniach.
Najpierw wyłącz skrypt. Przygotuj sobie odpowiedni klub (lub kilka klubów) do ćpania, dodaj je dla każdego konta do Ulubionych (klub może znajdować się na dowolnym miejscu). Najlepiej ustaw w nim na pierwszym miejscu Zioło lub Piguły. W przypadku tych dragów jedna jednostka daje jeden procent energii, najłatwiej je dopasować. Dla pozostałych dragów tak ustawiłem kod, by nie wysłać kont do szpitala.
Pamiętaj, że na danym IP do jednego klubu może wejść maksymalnie pięciu graczy. Jeśli grasz większą liczbą kont kup wystarczającą ilość klubów i dodaj odpowiednio do każdego konta.
Następnie w samym kodzie skryptu zdefiniuj kluby, do których powinno samoczynnie wchodzić konto, odpowiada za to poniższa linia:
var raveName = new Array(); // deklaracja nazw klubów w których konta będą ćpać (wielkość znaków ma znaczenie), ilość dowolna
raveName[0] = "NazwaKlubu1";
raveName[1] = "NazwaKlubu2";
raveName[2] = "NazwaKlubu3";
Już w tym miejscu warto zadeklarować ile jednostek metadonu ma być automatycznie zażywana. W przypadku ćpania inteligentnego polecam 2 sztuki. Ostatnio w grze pogmerali w systemie ćpania, po trzykrotnym uzupełnieniu energii jedna jednostka metadonu może nie leczyć w 100%. Dlatego sensownym wydaje się poniższe ustawienie:
var metadonUnits = 2; // ilość branego metadonu, najlepiej ustawić tyle by za pierwszym razem leczył w 100%
Jeśli ustawisz za mało nic się nie stanie. Skrypt będzie brał tyle razy metadon aż konto wyleczy się w 100%. Z drugiej strony zachęcam do odpowiedniego dostrojenia, nie ma sensu wykonywać tej samej czynności kilka razy (niepotrzebne obciążenie komputera).
Opcje zażywania narkotyków#
Przyjmijmy, że na koncie skończyła się energia. Najwyższy czas coś przyćpać. Masz kilka opcji wyboru.
Pierwsza to samoczynne przechodzenie do zakładki Szpital i branie za każdym razem określonej ilości metadonu. W tym celu należy zdefiniować następujące opcje:
var takeDrugMode = 0; // 0 - standardowy tryb automatycznego brania towaru w klubie, każda inna liczba wyłącza ten tryb
var metadonMode = 1; // 0 - inteligentne ćpanie, 1 - branie jednostki za każdym razem, 2 - brak reakcji
Metoda dobra, aczkolwiek niepotrzebnie może ściągnąć uwagę. Dlatego opracowałem system inteligentnego ćpania. Skrypt sam wie kiedy udać się do Szpitala i wziąć metadon. Domyślnie odbywa się to po 3-krotnym zaćpaniu, przy czym jednocześnie uwzględniane jest lewe ścierwo. Włączenie trybu odbywa się w następujący sposób:
var takeDrugMode = 0; // 0 - standardowy tryb automatycznego brania towaru w klubie, każda inna liczba wyłącza ten tryb
var metadonMode = 0; // 0 - inteligentne ćpanie, 1 - branie jednostki za każdym razem, 2 - brak reakcji
Aktualny krok ćpania możesz obserwować tuż za napisem Szpital Idź się wyleczyć.
widocznym w menu po lewej stronie. Jest to przydatna opcja (domyślnie włączona) umożliwiająca dynamiczny podgląd pracy inteligentnego ćpania.
Rysunek. EngineTC - inteligentne ćpanie, sygnalizacja kroków
W przypadku tej metody ćpania ważna jest jeszcze jedna kwestia. Dla każdego konta tworzone są zmienne przechowujące aktualny krok. Niestety jeśli wyłączysz skrypt i ręcznie zaćpasz nie zostanie to uwzględnione. Dlatego przed rozpoczęciem gry należy wykonać reset opisany na początku. Wówczas licznik automatycznie ustawiony zostanie na 4, co gwarantuje że konto zawsze za pierwszym razem uda się do Szpitala po metadon.
Dodatkowo proces brania metadonu zostaje wyszczególniony poprzez pokolorowanie karty na lekki fiolet z widocznym napisem METADON
.
Rysunek. EngineTC - branie mety, kolorowa sygnalizacja na kartach
Jeśli sam chcesz kontrolować przejście do zakładki Szpital lub Kluby nocny to należy ustawić następujące opcje:
var takeDrugMode = 1; // 0 - standardowy tryb automatycznego brania towaru w klubie, każda inna liczba wyłącza ten tryb
var metadonMode = 2; // 0 - inteligentne ćpanie, 1 - branie jednostki za każdym razem, 2 - brak reakcji
Jeśli samoczynne wbicie do klubu, automatyczne branie dragów lub mety Ci przeszkadza to możesz wszystko wyłączyć poprzez odpowiednie ustawienie parametrów:
var takeDrugMode = 1; // 0 - standardowy tryb automatycznego brania towaru w klubie, każda inna liczba wyłącza ten tryb
var offDynamicActionRave = 1; // 0 - wbicie do lokalu w zakładce Klub, każda inna liczba wyłącza automat
var offDynamicActionHospital = 1; // 0 - automatyczne branie mety w Szpitalu, każda inna liczba wyłącza automat
To tyle jeśli chodzi o ustawienia. W dalszej kolejności skrypt przechodzi do odpowiedniego klubu znajdującego się na dowolnej pozycji w Ulubionych, narkotyk brany jest z pierwszego miejsca. Po zaćpaniu, w zależności od ustawionego trybu EngineTC, skrypt samoczynnie udaje się do zakładki Rabunek lub Napad. I koło się zamyka, wszystko kręci się samo.
Czas na kolejną porcję nowości, sam proces ćpania został wyposażony w obszerny system sygnalizacji na kartach.
W przypadku ustawienia wszystkiego poprawnie, podczas brania narkotyków karta uzyskuje kolor jasnożółty z napisem ĆPANIE
.
Dla pozostałych komunikatów kolor karty jest ciemnożółty z różnymi opisami. Jeśli odpowiedni klub nie został dodany do Ulubionych będzie to BRAK LOKALU
. W przypadku wystąpienia ograniczenia respektu pojawi się OGRANICZENIE RESPA
, a w sytuacji braku lub wyczerpaniu narkotyków w lokalu będzie to BRAK DRAGÓW
.
Rysunek. EngineTC - proces ćpania, kolorowa sygnalizacja na kartach
W przypadku ćpania warto wspomnieć jeszcze o jednej opcji. Chodzi o możliwość oszczędzania biletów. Cały manewr polega na zaprzestaniu wbijania do klubu, jeśli ilość biletów osiągnie krytyczną wartość. Ogranicznik domyślnie włączony jest zawsze, nie można go wyłączyć. Graczowi pozostaje ustawienie takiej liczby biletów, od której konta nie będą wchodzi do lokalu:
var ticketsNumber = 10; // minimalna liczba biletów od której konta nie będą wbijać do klubów
Od tej pory postacie, które posiadają 10 lub mniej biletów przestają pracować, dodatkowo karta przyjmie kolor ciemnożółty oraz odpowiedni napis MAŁO BILETÓW
.
Rysunek. EngineTC - proces ćpania, mało biletów, kolorowa sygnalizacja na kartach
Teoretycznie opcji nie można wyłączyć. W praktyce jeśli zadeklarujesz 0 to konta wytracą wszystkie bilety.
Stan techniczny broni#
Ostrzeżenie przed uszkodzeniem broni to przydatna funkcja. Dzięki niej możemy uniknąć władowania kont do więzienia w przypadku rabunków lub przegrania walki z innymi graczami. Skrypt posiada dwie metody ostrzegawcze.
Pierwsza polega na wyświetleniu pudełka alarmowego o problemach z broniami. By ją włączyć należy ustawić następującą opcję:
var putErrorBox = 0; // 0 - powiadomienie tekstowe gdy Stan techniczny broni będzie mniejszy od 100%, każda inna liczba wyłącza ten tryb
Od tej pory w zakładce Rabunek lub Napad pojawi się odpowiedni komunikat w chwili, gdy stan techniczny broni będzie mniejszy od 100%.
Rysunek. EngineTC - uszkodzenie broni, pudełko alarmowe
Dla mnie opcja spowalnia grę, wolę ją wyłączyć. Lepszym rozwiązaniem jest sygnalizacja na kartach, którą wprowadziłem i w tym wypadku. Tym razem polega to na dodaniu do opisu karty znaków ##
. Kolor jest nieistotny i zależy od innych czynności wykonywanych w grze. Najważniejsze to wyłapanie podwójnego hasha (##
) i samodzielna naprawa broni przez gracza. Opcja dostępna tylko w zakładce Rabunek lub Napad. Przykładowo całość może wyglądać następująco:
Rysunek. EngineTC - uszkodzenie broni, tekstowa sygnalizacja na kartach
Chowanie zbędnego balastu#
Po oswojeniu się ze skryptem niektóre informacje zwracane przez skrypt mogą okazać się zbędne. Dla przyspieszenia gry można powyłączać wszystko to, co skrypt wyprowadza dla użytkownika. Oczywiście nie ma to wpływu na prawidłową pracę całości. Za ukrywanie poszczególnych wskaźników odpowiedzialne są parametry:
var putErrorBox = 0; // 0 - powiadomienie tekstowe gdy Stan techniczny broni będzie mniejszy od 100%, każda inna liczba wyłącza ten tryb
var showPowerInfo = 0; // 0 - wyświetlenie danych dotyczących mocy konta (pod statami), każda inna liczba wyłącza ten tryb
var showOperkaMode = 0; // 0 - wyświetlenie szybkiej operki w górnym menu, każda inna liczba wyłącza ten tryb
var metadonModeStep = 0; // 0 - aktualny krok ćpania inteligentnego widoczny obok zakładki Szpital, każda inna liczba wyłącza wskaźnik