Firefox 3.6.x#

Tab Mix Plus#

Jedno z podstawowych rozszerzeń, które należy zainstalować. Prawdę powiedziawszy powinno być domyślnie wbudowane w przeglądarkę, niestety tak nie jest.

Dodatek umożliwia maksymalną kontrolę nad kartami. Opcji jest multum, nie ma sensu każdej omawiać. Najlepiej jeśli samemu poszperasz w opcjach i przekonasz się do czego każda służy.

Do najważniejszych udogodnień zaliczyć można: automatyczne odświeżanie kart, różne zezwolenia i zabezpieczenia, wyłączanie grafiki, lepszy menadżer przywracania sesji itd. Szerszy opis znajduje się na addons.mozilla.org (instalacja).

Dla laików ręczne ustawienie wszystkiego może być kłopotliwe. Na czas zapoznawania z aplikacją proponuję zaimportować mój plik z ustawieniami. W opcjach (Narzędzia >> Dodatki >> Tab Mix Plus) wybierz Opcje. Następnie w nowo otwartym oknie wybierz Ustawienia (sam dół) >> Importuj ustawienia i dodaj mój plik.

U siebie poustawiałem najwygodniejsze opcje. Możesz np. przełączać się między kartami bez klikania, wystarczy najechać myszką (albo scrollować kółkiem), ustawiłem ile w jednej linii ma być otwartych maksymalnie kart (reszta zajmuje miejsce niżej) itd.

W samej grze możemy z prawokliku (Zezwolenie >> Grafika) wyłączyć pobieranie obrazków dla danej karty. Wygodny bajer, dzięki temu strona będzie bardzo szybko wczytywana. Przydaje się, kiedy nie wykonujemy rabunków (niestety jedna captcha jest obrazkowa) a np. polujemy na dragi, łapiemy innych na GA lub 1vs1 itd. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, trzeba wykonać kilka kliknięć. Dlatego do wyłączania grafiki polecam zainstalować inny dodatek Image-Show-Hide, który także opiszę.

Obrazki wyłączaj po zalogowaniu do gry i wykonaniu dowolnej czynności (rabunek, kupno dragu itd.). W przeciwnym razie możesz mieć zablokowaną opcję kupowania dragów lub wykonywania skoków.

Kwestie z odchudzeniem witryny The Crims rozwiązałem stosując jedynie Stylisha. Niemniej jednak TMP jest świetnym dodatkiem, który z pewnością warto zainstalować i ustawić wedle potrzeb.

Polecam Tab Mix Plusa każdemu. Przydaje się nie tylko do giercowania, ale i codziennej pracy z przeglądarką.

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

Firefox 3.6.x (H1) Tab Mix Plus (H2)