Firefox 3.6.x#

Tree Style Tab#

Kolejne ciekawe rozszerzenie (instalacja) umożliwiające zmianę domyślnego wyświetlania kart oraz ich grupowania.

Upewnij się, że rozdzielczość ekranu którą dysponujesz umożliwia umiejscowienie dodatkowego, bocznego paska w przeglądarce, tak by w żaden sposób nie zniekształcać (obcinać) przeglądanej strony.

Wykonując w grze wiele rabunków grupowych doszedłem do wniosku, że poziome ulokowanie kart w przeglądarce nie jest wygodne. Wiąże się to z koniecznością wykonywania wielu przesunięć myszką w kierunkach Lewo-Prawo. Po długim okresie czasu taki manewr zaczyna męczyć nadgarstek.

Firefox - domyślne położenie paska kart

Rysunek. Firefox - domyślne położenie paska kart

Po krótkich poszukiwaniach znalazłem rozwiązanie. Przedstawiane przeze mnie rozszerzenie pozwala zmienić domyślne położenie paska kart. Zdecydowanie łatwiej poruszać myszką w kierunkach Góra-Dół, dlatego taki wariant przyjąłem za właściwy.

W opcjach dodatku, Wygląd >> Położenie paska kart należy wybrać dla siebie odpowiednią lokalizację. Osobiście przyzwyczaiłem się do rozlokowania Po lewej stronie.

Tree Style Tab - pasek kart po lewej stronie

Rysunek. Tree Style Tab - pasek kart po lewej stronie

W takim wypadku dodatkowo proponuję zaznaczyć opcję Invert tab contents, przez co symbol zamykania karty umiejscowiony zostanie maksymalnie z lewej strony (domyślnie jest to strona prawa). Dzięki temu przypadkowe zamknięcie karty zostanie wyeliminowane.

Tree Style Tab - pasek kart po lewej stronie z dodatkową inwersją zawartości

Rysunek. Tree Style Tab - pasek kart po lewej stronie z dodatkową inwersją zawartości

Jak wcześniej wspomniałem, takie położenie jest dla mnie optymalne, może dlatego, że jestem leworęczny. Oczywiście, jeśli komuś nie odpowiada taki układ może wybrać lokalizację prawostronną. W tym wypadku zmiana położenia przycisku zamykającego kartę nie jest potrzebna.

Od tej pory przełączanie między kartami odbywać się będzie znacznie szybciej. Dodatkowo można zainstalować Tab Mix Plusa, dzięki moim ustawieniom wystarczy najechać na kartę by ją aktywować, nie trzeba wcale klikać. Zachęcam do eksperymentów i poszukiwania własnych, optymalnych ustawień.

Z aspektów pozacrimsowych rozszerzenie oferuje kilka innych, ciekawych funkcji. Karty przedstawiane są w sposób drzewiasty. Kilka podstron otwartych w tej samej domenie zostaje zgrupowana, grupy można zwijać/rozwijać. Bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które otwierają multum kart w przeróżnych serwisach.

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

Firefox 3.6.x (H1) Tree Style Tab (H2)