Makra#

iOpus iMacros#

Bardzo przydatny i funkcjonalny program nie tylko do grania. Za jego pomocą możemy nagrać dowolną czynność wykonywaną w przeglądarce internetowej. Aplikacja używana przez graczy we wcześniejszych edycjach, które nie posiadały jeszcze captchy (kodów obrazkowych). Kurcze w tamtych czasach naprawdę można było śmigać za pomocą iOpusa.

Najtrudniejszym wyzwaniem dla niektórych była blokada logowania w przypadku posiadania programu (tylko dla przeglądarki Microsoftu). Dlatego w późniejszym czasie niewielu graczy wykorzystywało aplikację. Mnie to nie powstrzymało, blokadę można łatwo obejść, wystarczy posiadać pełną wersję.

iOpus występuje w dwóch wersjach. Pierwsza stanowi oddzielny program (wbudowana własna przeglądarka), dodatkowo dołączony jest plugin umożliwiający pracę pod Internet Explorerem. Druga wersja jest najzwyklejszym rozszerzeniem Firefoksa.

Wybór wersji#

Wybór wersji determinuje kilka czynników. Przeglądarka Microsoftu (szczególnie IE 6) potrzebuje najmniej pamięci RAM do działania (jedno okno ok. 20 MB). Gra na 10 lub 20 aktywnych oknach jest bardzo dużym obciążeniem dla maszyny. W przypadku starszych komputerów będzie jak znalazł.

Firefox do pracy potrzebuje znacznie więcej pamięci. Doinstalowane rozszerzenia również zwiększają apetyt na RAM. Jednoczesna gra na wielu kontach wymaga nowszego sprzętu i większej ilości RAM-u.

Stosując same makra polecam IE 6, ewentualnie jeśli ktoś ma dobry komputer może podziałać na lisku. Jeśli chodzi o łączenie makr i skryptów pozostaje tylko Firefox. W obecnej chwili nie przepisałem kodu skryptów specjalnie pod przeglądarkę Billa.

Instalacja z pluginem IE#

Pobrany plik wypakuj Rar-em. Uruchom plik instalacyjny i przejdź przez cały proces instalacji (najlepiej pozostaw domyślny katalog). Następnie umieść cracka (pliki imacros.dll i imacros.exe) w katalogu z programem, ten drugi odpal. Powinieneś otrzymać informację o poprawnie zainstalowanych dodatkach. Tym oto sposobem stałeś się posiadaczem pełnej wersji , dzięki której będziesz mógł zmienić identyfikację przeglądarki. W tej chwili samo zalogowanie postaci w grze będzie niemożliwe, ale nie przejmuj się tym. Zrób szybko restarcik kompa i jedziemy dalej.

Pierwsze uruchomienie#

Uruchom program z głównego katalogu albo skorzystaj ze skrótu umieszczonego w Starcie systemu Windows.

Ekran roboczy programu iOpus iMacrosW oknie roboczym od razu dostępną mamy wbudowaną przeglądarkę, na kolana nie powala, lepiej skorzystać z IE. Przejdźmy do najważniejszych opcji.

Na pasku tytułowym powinieneś mieć napis iOpus iMacros Browser [*Scripting Edition*]. Oznacza to, że rejestracja oraz wgranie cracka przebiegło pomyślnie. Posiadasz pełną wersję programu umożliwiającą ominięcie zabezpieczenia logowania.

Z lewej strony na białym polu wyszczególnione mamy wszystkie makra dodane przez samego producenta. Są one świetnym przykładem na zaprezentowanie możliwości aplikacji. Wypróbuj kilka, uruchom, zobacz na jakiej zasadzie działa sam program.

Poniżej listy makr znajduje się menu w którym możesz nagrywać (Rec), odtwarzać (Play) a nawet edytować makra (Edit).

Góra oraz centrum to standardowe pola przeglądarki. Wprowadzasz adres i nawigujesz do konkretnej strony.

Przeglądarka iOpusa posiada podstawową wadę jeśli chodzi o samą grę w The Crims. Umożliwia pracę na kartach wskutek czego nie można logować dowolnej liczby kont, podobnie zresztą jak w przypadku Firefoksa (bez specjalnego rozszerzenia).

Obejście problemu z logowaniem#

No cóż, poprawna instalacja to nie koniec problemów. W chwili obecnej logować kont w grze nie można. Dotyczy to zarówno przeglądarki iOpusa jak i Internet Explorera. Gra wykrywa obecność programu na twoim komputerze, a raczej identyfikuje przeglądarkę programu oraz dodatek dograny do IE.

Opcje programu iOpus iMacrosRozwiązanie problemu jest bardzo łatwe. Klikasz zakładkę Edit, następnie Options. Otworzy się menu opcji, które możemy zmieniać. W pierwszej zakładce Settings ustaw następujące opcje: Replay Speed (Fast), Timout Limit (minimum 60), zaznacz opcję Observe WAIT statements.

W kolejnej zakładce Browser ustawimy rzecz najważniejszą. Zaznacz opcję Stealth Mode (Identify as native Internet Explorer). Dzięki temu zmienisz identyfikację przeglądarki. W polu iMacros Browser Homepage możesz sobie ustawić domyślną stronę, która będzie uruchamiana przy starcie programu. Zatwierdź zmiany poprzez kliknięcie przycisku OK. Zamknij program, najlepiej zrestartuj komputer. Od tego momentu możesz bez większych problemów logować konta zarówno pod IE jak i w przeglądarce iOpusa.

Uruchomienie pluginu pod IE#

iOpus iMacros - plugin pod IEPodczas instalacji (przeprowadzonej prawidłowo), doinstalowany został plugin umożliwiający korzystanie z programu pod IE. Standardowo od razu powinien być włączony. Jeśli jednak z jakiegoś powodu go nie widzisz postępuj zgodnie z dalszymi wskazówkami.

W IE 7.0 i IE 8.0 w prawym górnym rogu rozwiń (strzałka w prawo) opcję z dodatkami i wybierz pole iOpus iMacros. Możesz także włączyć dodatek poprzez Widok >> Pasek eksploratora >> iOpus iMacros (w razie problemów powiększ miniaturkę).

Dla IE 6 postępuj podobnie jak w przypadku drugiej metody dla IE 7 i IE 8.

Usuwanie programu#

Niekiedy części osób ma problemy z wgraniem cracka, makr, ustawieniem opcji, dlatego też postanawiają pozbyć się aplikacji. Nie wystarczy odinstalować oprogramowania z katalogu (plik unins000) lub z Panelu sterowania >> Dodaj lub usuń programy. W rejestrze dalej pozostają śmieci dograne do IE, przez które logowanie w grze The Crims kończy się niepowodzeniem.

Śmieszna była sytuacja jak starsi gracze formatowali dysk, byle tylko pograć w TC. Przepis na problem jest bardzo prosty. Z menu Start wybierz pole Uruchom a następnie przejdź do Rejestru poprzez wpisanie polecenia regedit. Przeszukaj Rejestr według słów kluczowych iOpus, iMacros. Usuń każdy napotkany wpis. Niestety nie pamiętam, który wpis dokładnie odpowiada za problemy z przeglądarką Microsoftu. Po usunięciu wszystkich nie powinieneś mieć dalszych problemów z witryną The Crims.

Rozszerzenie dla Firefoksa#

iOpus iMacros - rozszerzenie dla FirefoksaPrzeglądarka Mozilli jest zdecydowanie lepszym produktem niż kulejący Internet Explorer. Dla liska producenci iOpusa wypuścili specjalne rozszerzenie dostępne dla każdego za darmo.

Do poprawnej pracy wtyczki nie potrzeba instalowania odrębnego programu, rozszerzenie działa autonomicznie. W moim odczuciu dodatek spisuje się dużo lepiej niż sam program pod IE. Niestety makra nie są kompatybilne, trzeba je tworzyć osobno pod każdą przeglądarką.

Jeśli twój komputer, a przede wszystkim łącze internetowe podoła dużemu obciążeniu (np. 20 zalogowanych kont) koniecznie zainstaluj sobie porządną przeglądarkę jako jest Firefox.

Uruchomienie rozszerzenia pod Firefoksem#

iOpus iMacros - rozszerzenie dla FirefoksaDoinstalowany dodatek powinien samoczynnie pojawić się z lewej strony okna przeglądarki. Jeśli jednak z jakiegoś powodu go nie widzisz postępuj zgodnie z dalszymi wskazówkami.

Sprawdź czy jest on aktualnie włączony poprzez Narzędzia >> Dodatki. Znajdź dodatek o nazwie Imacros for Firefox. Tutaj możesz go włączyć, wyłączyć, odinstalować oraz ustawić podstawowe opcje wtyczki. Jeśli pomimo tego dalej nie widzisz menu z lewej strony sprawdź czy jest ono zaznaczone w Widok >> Panel boczny.

Dla wygody w czasie uruchamiania makr proponuje dodatkowo wyłączyć dwie opcję. Kliknij Edytuj >> Opcje >> General. Odznacza następujące pozycje: Po znalezieniu przejdź do obiektu i Po znalezieniu wyróżnij obiekt. Pierwsza powoduje niepotrzebne przesuwanie strony, druga otacza niebieską ramką obiekt (zbędne pierdoły, czasami przeszkadzają).

Dobrym pomysłem będzie także wyciągnięcie ikonki rozszerzenia (Widok >> Pasek narzędzi >> Dostosuj) i umieszczenie na Pasku narzędzi nawigacyjnych. Dzięki temu, jednym kliknięciem włączysz/wyłączysz dodatek.

Podsumowanie#

To tyle jeśli chodzi o samą instalację i pierwsze uruchomienie programu zarówno pod MSIE jaki i w Firefoksie. Szczegółowej instrukcji obsługi tworzyć nie będę. Jest to zbyt rozbudowany program. Odnośnie samego nagrywania, edytowania, korzystania z języków skryptowych dowiesz się z pliku pomocy programu lub bezpośrednio ze strony producenta. Aplikację wykorzystać możesz nie tylko do gry w The Crims ale i codziennej pracy (chociażby szybszego logowania do poczty).

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

Makra (H1) iOpus iMacros (H2) Wybór wersji (H3) Instalacja z pluginem IE (H3) Pierwsze uruchomienie (H4) Obejście problemu z logowaniem (H4) Uruchomienie pluginu pod IE (H4) Usuwanie programu (H4) Rozszerzenie dla Firefoksa (H3) Uruchomienie rozszerzenia pod Firefoksem (H4) Podsumowanie (H3)