Makra#

Szybka akcja#

Jesteśmy na finiszu całego zagadnienia. Mam nadzieję, że domyślasz się dlaczego gra stanie się o wiele szybsza i przyjemniejsza. Powinieneś swobodnie uruchamiać makra pod IE lub FF w zależności od potrzeby.

Ręczne wybieranie i odpalanie każdego pliku jest troszkę męczące. Szczególnie w chwili, kiedy rabujesz Ala Capone (lub wyżej). Z pomocą przychodzi Tasker, taka niepozorna aplikacja a jaka skuteczna. Opiszę dokładnie jak powinieneś przeprowadzić nagranie Taskerem w zależności od wykonywanej czynności. Dokładny opis będzie jeden, reszta to analogia w zależności od ilości kont.

Pomimo wprowadzenia pytań losowych i kodów dla każdego konta przy skokach grupowych, makra dalej pozwalają przyspieszyć grę. Wystarczy utworzyć dodatkowe nagranie na sprawdzenie kont.

Reklamy#

Korzystając z makr koniecznie pozbądź się reklam na każdym koncie. Reklamy bardzo spowalniają wszystkie czynność, które wykonujesz. Najlepszym sposobem było zlanie po 1 kredycie. Niestety obecnie opcja transferu została wycofana.

W przypadku przeglądarki Firefox wystarczy zastosować odpowiednie rozszerzenie z moim stylem. Metoda szybka i skuteczna, polecam!

Dla Internet Explorera istnieje kilka możliwości. Najprostsza, która zadziała (dodatkowo we wszystkich przeglądarkach) to przekierowania DNS. Wystarczy odnaleźć plik HOSTS (zazwyczaj katalog C:\WINDOWS\system32\drivers\etc), otworzyć za pomocą Notatnika i wstawić poniższy kod:

  1. L
  2. K
  3. T'
  4. T
  5. A
  6. O
  7. Z'
  8. Z
  9. #
127.0.0.1 www.game-advertising-online.com

Pozostało zapisać zmiany i ponownie uruchomić przeglądarkę. O tej pory, w polu na reklamy powinna pojawić się informacja o braku możliwości wczytania strony. Nie jest to idealne rozwiązanie, wygląda nieestetycznie ale działa.

Blokowanie reklam za pomocą pliku HOSTS

Rysunek. Blokowanie reklam za pomocą pliku HOSTS

Inną metodą jest skorzystanie z rozszerzenia IE7pro (działa w wersji 6, 7, 8). Dodatek poszerza możliwości przeglądarki w bardzo szerokim zakresie (odświeżanie, blokada reklam, menadżer sesji, możliwość podpinania skryptów itd.). Po instalacji w prawym dolnym rogu pojawi się charakterystyczna ikonka rozszerzenia (biały celownik na błękitny tle). W opcjach (Ctrl+F7), w zakładce moduły należy włączyć Blokowanie reklam.

Teraz wystarczy wejść na stronę z grą, z prawokliku na ikonce rozszerzenia wybrać Blokowanie reklam >> Przeglądaj dane filtru. Rozwinie się lista z dostępnymi elementami na stronie. Wystarczy zablokować te odpowiedzialne za reklamy.

Ostatnim sposobem jaki przychodzi mi do głowy to podpięcie odpowiedniego skryptu do strony (przez IE7Pro). Co prawda nie napisałem takiego, ale jak komuś będzie potrzebny to mogę spróbować.

Pamięć#

Przy korzystaniu z makr apetyt na pamięć RAM strasznie wzrasta. Dysponując kością 512 MB całość zamuli się po 30 minutach gry. Poziom zużycia możesz obserwować w oknie Menedżer zadań Windows, zakładka Wydajność. Żeby uruchomić okno wciśnij jednocześnie Ctrl+Alt+Delete.

W przypadku posiadania niewielkiej ilości pamięci i włączonym stronicowaniu istnieje możliwość zwiększenia górnego limitu - tzw. pamięć wirtualna (wykorzystane zostanie miejsce dysku twardego). W Windows XP jej rozmiar można określić poprzez Panel sterowania >> System >> Zaawansowane >> Wydajność(Ustawienia) >> Zaawansowane >> Zmień. W otwartym oknie deklarujemy początkowy rozmiar pliku oraz rozmiar maksymalny (im więcej tym lepiej).

Pamięć wirtualna - ustawienia

Rysunek. Pamięć wirtualna - ustawienia

Po jakimś czasie każda maszyna ulegnie zmuleniu. Jeśli zauważysz, że całość chodzi wolno, makra zacinają a Tasker gubi kroki w nagraniu jedynym ratunkiem pozostaje ponowne uruchomienie systemu. U mnie (wiekowy komputer, przeglądarka IE 6) sytuacja taka występowała po 1h gry na 14 kontach (pamięć wirtualna ustawiona na 2 GB).

Jeżeli nagrania i makra chodzą wolno od razu po uruchomieniu komputera, oznacza to że system został zaśmiecony. Nie pozostaje nic innego jak przeinstalowanie i dbanie o jego kondycje!

Rabowanie#

Na przykładzie Ala Capone (10 okienek) wyjaśnię całą filozofię szybkiego rabowania. Do gry wykorzystać możesz zarówno IE jak i FF.

Otwierasz i logujesz 10 kont w różnych oknach (nie kartach!). Ważne by okna z grą zawsze były na pierwszej pozycji, dopiero potem uruchamiaj inne aplikacje. Możesz odpalić nawet i 20 postaci jeśli twój komputer a przede wszystkim Internet podołają takiemu obciążeniu. Przyjmijmy, że konta mają 100% energii. Uruchamiasz Taskera i tworzysz za jego pomocą trzy podstawowe nagrania.

Wbicie#

Nagranie - WbicieDotyczyć będzie tylko 9 okien. Pierwszym zawsze będziesz zakładał i wpisywał kod.

Każde okno z TC jest zmaksymalizowane (pełny rozmiar okna przeglądarki), ale żadne nieaktywne, Tasker zminimalizowany. Uruchamiasz w Taskerze odpowiednim skrótem nagrywanie, klikasz na drugie okno z grą, z lewego menu wybierasz makro o nazwie Awbicie, klikasz Play.

Operację uruchamiania makra (w tym samym nagraniu) powtarzasz na pozostałych ośmiu kontach. Na koniec klikasz pod przyciskiem Start w Windowsie, dzięki czemu po zakończeniu nagrania żadne z okien nie będzie aktywne. Zatrzymujesz nagranie odpowiednim skrótem. Nie musisz się śpieszyć, ważne by cały proces przebiegł dokładnie. Prędkość odtwarzania nagrania Taskera zawsze możesz zmienić. Jeżeli uznasz, że nagranie powiodło się, zapisz je pod dowolną nazwą. W razie problemów powtórz całą operację aż osiągniesz satysfakcjonujący rezultat.

Ćpanie#

Nagranie - WbicieDotyczyć będzie 10 okien. Po 3-krotnym odpaleniu "Wbicia" pozostało Ci niewiele energii. Najwyższy czas coś przyćpać.

Każde okno z TC jest zmaksymalizowane (pełny rozmiar okna przeglądarki), ale żadne nieaktywne, Tasker zminimalizowany. Uruchamiasz w Taskerze odpowiednim skrótem nagrywanie, klikasz na pierwsze okno z grą, z lewego menu wybierasz makro w zależności od sposobu jakim zamierzasz ćpać (np. ćpanie z metą lub bez). Następnie klikasz Play.

Operację uruchamiania makra (w tym samym nagraniu) powtarzasz na pozostałych dziewięciu kontach. Na koniec klikasz pod przyciskiem Start w Windowsie, dzięki czemu po zakończeniu nagrania żadne z okien nie będzie aktywne. Zatrzymujesz nagranie odpowiednim skrótem. Nie musisz się śpieszyć, ważne by cały proces przebiegł dokładnie. Prędkość odtwarzania nagrania Taskera zawsze możesz zmienić. Jeżeli uznasz, że nagranie powiodło się, zapisz je pod dowolną nazwą. W razie problemów powtórz całą operację aż osiągniesz satysfakcjonujący rezultat.

Sprawdzenie#

To nagranie przyda się do szybkiego zdiagnozowania, na których kontach wystąpiło lewe ścierwo albo pojawiły się kody lub pytania.

Każde okno z TC jest zmaksymalizowane (pełny rozmiar okna przeglądarki), ale żadne nieaktywne, Tasker zminimalizowany. Uruchamiasz w Taskerze odpowiednim skrótem nagrywanie, klikasz na pierwsze okno z grą, następnie na drugie, trzecie itd., aż dojdziesz do okna ostatniego (dziesiątego). Na koniec klikasz pod przyciskiem Start w Windowsie, dzięki czemu po zakończeniu nagrania żadne z okien nie będzie aktywne. Zatrzymujesz nagranie odpowiednim skrótem. Nie musisz się śpieszyć, ważne by cały proces przebiegł dokładnie. Prędkość odtwarzania nagrania Taskera zawsze możesz zmienić. Jeżeli uznasz, że nagranie powiodło się, zapisz je pod dowolną nazwą. W razie problemów powtórz całą operację aż osiągniesz satysfakcjonujący rezultat.

Uruchamianie#

Od tej pory cała gra polega na naprzemiennym odtwarzaniu trzech nagrań. Kontem z pierwszego okna zakładasz skok, odpalasz nagranie "Wbicie". Po odczytaniu nagrania i wykonaniu makr odpalasz nagranie "Sprawdzenie" w celu zlokalizowania, na których kontach musisz ręcznie wprowadzić pozostałe kody (nagranie możesz odpalić w każdej chwili kilka razy, wedle potrzeby). Po ręcznym dołączeniu "czarnych owieczek" wykonujesz skok. Czynność powtarzasz aż stracisz energię (wykonasz 3 skoki gangiem).

Następnie odpalasz nagranie "Ćpanie". Po, krótkim czasie makra zostaną wykonane na 10 kontach. Niestety trafia się lewe ścierwo. Po raz kolejny przydatne okazuje się nagranie "Sprawdzenie" w celu zdiagnozowania, na których kontach wystąpił lewy towar. Musisz ręcznie sprawdzić ile % energii brakuje w każdym oknie i doćpać.

Teraz cały cykl zaczyna się od nowa. Kontem w pierwszym oknie zakładasz skok i ponownie odpalasz nagranie "Wbicie" i postępujesz jak we wskazówkach powyżej.

Oto całą filozofia szybkiego rabowania.

W czasie uruchamiania nagrań żadne okno nie może być aktywne. Jeśli będzie zostanie zminimalizowane.

Wskazówki#

Makra w iOpusie działają w tle. W trakcie ich pracy możesz robić wszystko na komputerze. Przeglądać katalogi, oglądać filmy, gadać na czatach.

W przypadku nagrań Taskera jest inaczej. Kiedy odtwarzane jest nagranie nie możesz niczego wykonywać. Nagrania służą tylko do szybszego uruchamiania makr w iOpusie, w przypadku gry na wielu kontach. Zazwyczaj czas ich trwania jest bardzo krótki, dalej pracują tylko makra.

Przy tworzeniu nagrań podstawową sprawą jest określenie na ilu kontach masz zamiar grać. Rozszerz odpowiednio Pasek zdań w Windowsie. U mnie ma on trzy poziomy, dwa na konta (w każdym po 5 okien) i jedno na pozostałe aplikacje. Dzięki temu okna nie ulegają zwężeniu i w jednej linii zawsze mieści się pięć okienek. Blokadę zwijania okien tego samego rodzaju można wyłączyć w opcjach Paska zadań. Kliknij na pasku prawym przyciskiem i wybierz Właściwości. W zakładce Pasek zadań odznacz opcję Grupuj podobne przyciski paska zadań. Powinno pomóc, działa pod systemem Windows XP.

Jeśli odtwarzasz nagranie wszystko na pulpicie musi wyglądać tak jak przy nagrywaniu. Zwróć uwagę przede wszystkim na: wielkość okien, szerokość paska, szerokość menu samego iOpusa (ustaw raz i nie zmieniaj), kolejność makr (nie zmieniaj nazw po dokonaniu nagrania), kolejność samych okienek na pasku (najlepiej najpierw odpal okna z TC a dopiero potem pozostałe aplikacje).

Także bardzo przydatna opcja to przypisanie każdemu nagraniu odpowiedniego skrótu z klawiatury. Dzięki temu za pomocą trzech klawiszy możesz obsługiwać nagrania, bez posługiwania się głównym oknem programu Tasker. Dla "Wbicia" może być to przecinek (,), dla "Ćpania" kropka (.), a dla "Sprawdzenia" backslash (/). Pamiętaj tylko, żeby nie używać tych skrótów w czasie pogawędek, w ten sposób można bardzo łatwo wysłać kukły do szpitala (czego sam doświadczyłem kilka razy).

Pozostałe rabunki#

Wszystko przebiega analogicznie jak w przypadku AC z jednym małym wyjątkiem. Dotyczy różnej ilości kont. Osobiście porobiłem sobie nagrania na każdy skok zaczynając od konwoju bankowego (3 okna) a kończąc na pałacach (14 okien). Forty okazały się zbyt dużym obciążeniem dla maszyny, dlatego odpuściłem.

Najlepiej dla każdego skoku grupowego (wykonywanego minimum 20 razy) utworzyć nagrania odpalające makra. W ten sposób zaoszczędzimy trochę cennego czasu poświęconego na durne klikanie.

Wysysanie kukieł#

Każdorazowe wysysanie dużej ilości kukieł (pełny gang 76 kont) zajmuje sporo czasu. Większość stanowi zakładanie napadu, dołączenie drugim kontem i przemielenie.

W takim przypadku najwygodniej posługiwać się makrem na stawianie napadu (konto udaje się do klubu, łapie czerwony kontakt z kukłą, następnie idzie do zakładki napad i stawia grupę). Drugie makro odpowiada za przyłączenie kolejnego konta i od razu wykonanie napadu. Dodatkowo polecam odpalić trzecie makro na odświeżanie (czas np. 60 s) dla konta pozostawionego w klubie, dzięki czemu nie opuści lokalu w czasie odsysania pozostałymi dwoma kontami. Na koniec można zrobić nagranie ćpania na dwóch kontach klepiących. Tym oto sposobem jednorazowe zessanie pełnego kompletu kont potrwa o wiele, wiele krócej.

Do zakupu stat na kukłach można wykorzystać kolejne makro, co jeszcze bardziej przyspieszy cały proces przetapiania kasy w staty.

Dodanie lub zmiana klubu#

Przydatne nagranie do ekspresowej zmiany klubu polecam każdemu. Często obcy gracze ładują się do lokalu i utrudniają nam życie (mogą odsysać lub nawet zabić cały gang). Wystarczy edytować moje makro, podać nową nazwę klubu, uruchomić nagranie odpowiednim klawiszem, reszta wykona się sama.

Chowanie kasy do banku#

Chowanie siana do banku co pewien czas to obowiązek. 100% pewności powodzenia danego skoku nie będzie nigdy, dlatego im mniej kasy na wierzchu tym mniejsza strata przy wpadce. Chować możesz normalnie, za pomocą makra, albo zrobić nagranie, które czynność wykona np. na 14 kontach.

Logowanie lub wylogowanie kont#

Bardzo wygodny bajer. Dzięki niemu w ciągu paru sekund zalogujesz odpowiednią ilość kont. Możesz utworzyć dowolną liczbę makr, które logować będą poszczególne konta. Następnie poprzez nagranie wybierasz, które konta mają zostać zalogowane. Wylogowanie oczywista sprawa.

Jeśli chcesz szybko zmienić jedną grupę kont na inną potrzebujesz tylko trzech nagrań: logowania grupy pierwszej, logowania grupy drugiej, wylogowania.

Podsumowanie#

Są to najbardziej podstawowe kombinacje. Pozostałe makra możesz odpalać ręcznie w dowolnym oknie (lub karcie) bez konieczności robienia nagrań. Zawsze, kiedy grasz na większej ilości kont, utwórz sobie odpowiednie nagrania w zależności od sytuacji. Pamiętaj także o przypisaniu skrótu w Taskerze do każdego nagrania, bardzo przyspieszają grę.

Zachęcam do testowania, może wymyślisz jakieś ciekawe połączenie na które sam nie wpadłem.

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

Makra (H1) Szybka akcja (H2) Reklamy (H3) Pamięć (H3) Rabowanie (H3) Wbicie (H4) Ćpanie (H4) Sprawdzenie (H4) Uruchamianie (H4) Wskazówki (H4) Pozostałe rabunki (H3) Wysysanie kukieł (H3) Dodanie lub zmiana klubu (H3) Chowanie kasy do banku (H3) Logowanie lub wylogowanie kont (H3) Podsumowanie (H3)