Indeksowanie kodu#

Ctags#

Podstawowe informacje o projekcie Ctags można znaleźć w poniższych materiałach:

Oryginalny Ctags został wprowadzony w systemie operacyjnym BSD Unix 3.0 przez Kena Arnolda, przy wsparciu Jima Klecknera dla języka Fortran i przez Billa Joya dla języka Pascal. Stał się one częścią wstępnej wersji specyfikacji Single Unix Specification i XPG4 z 1992 roku.

Format tagu i pliku indeksu#

Składnia pojedynczego tagu zgodnego z formatem Ctags jest następująca:

  1. L
  2. K
  3. T'
  4. T
  5. A
  6. O
  7. Z'
  8. Z
  9. #
{tagname}\t{tagfile}\t{tagaddress}

gdzie poszczególne człony oznaczają

W pliku stanowiącym indeks (domyślna nazwa tags - beż żadnego rozszerzenia) może pojawić się dowolna liczba tagów, każdy w osobnej linii, i w celu zapewnienia szybszego wyszukiwania (binarnego) posortowanych względem identyfikatorów tagname. Dopuszczalne jest powtarzanie się tych samych identyfikatorów, ale ze względu na binarne sortowanie nie ma pewności, który z nich zostanie użyty.

Na przestrzeni lat powstało wiele rozszerzeń do oryginalnego formatu Ctags i narzędzi generujących im prawidłowy plik indeksu. Z tych bardziej znanych można wymienić Etags, Hasktags, jsctags, Exuberant Ctags, Universal Ctags. Nie znalazłem dla Windowsa żadnego gotowego narzędzia dla pierwotnego Ctags dlatego też jego opis zakańczam właśnie w tym miejscu.

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

Indeksowanie kodu (H1) Ctags (H2) Format tagu i pliku indeksu (H3)