HTML Tag#

Podstawowe informacje#

Instalacja#

Proces instalacji wtyczki przebiega w sposób standardowy. Finalnie na całą wtyczkę składają się następujące pliki i foldery:

Instalowanie wtyczki poprzez okno Zarządzanie wtyczkami pobiera nadmiarowe pliki. Proponuję zostawić tylko dwa pierwsze pliki a resztę usunąć lub przenieść w inne miejsce.

Menu wtyczki#

U góry na Pasku menu plugin tworzy następujące menu wtyczki:

HTML Tag - menu wtyczki w domyślnym stanie

Rysunek. HTML Tag - menu wtyczki w domyślnym stanie

Opis#

Bardzo prosta i w pewnych okolicznościach przydatna wtyczka (szczególnie przy pracy z językami XML lub xHTML). W menu wtyczki mamy dostęp do następujących poleceń:

Konwersja rzeczywistych znaków do odpowiadających im encji (i odwrotnie) jest bardzo wygodna. Czasami zachodzi potrzeba wstawienia jakiegoś znaku zastrzeżonego w postaci encji nazwanej. Dzięki rozszerzeniu możemy to zrobić za pomocą skrótu z klawiatury. Wystarczy zaznaczyć odpowiedni znak (lub cały tekst) i wywołać stosowne polecenie. Plik z definicjami encji HTMLTag-entities.ini musi znajdować się bezpośrednio w katalogu NPP\plugins\HTMLTag_unicode. W razie czego można go wyedytować i dopisać własne definicje.

Wtyczkę cechuje dość wolny rozwój, przez co zawiera ona sporo nierozwiązanych do tej pory błędów. Z tych najbardziej istotnych można wymienić:

Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo prosta wtyczka i nie ma co liczyć na jakieś większe fajerwerki. Jeśli chodzi o operacje na tekście to istnieją inne wtyczki oferujące zdecydowanie więcej przydatnych poleceń (np. TextFX czy Emmet).

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

HTML Tag (H1) Podstawowe informacje (H2) Instalacja (H2) Menu wtyczki (H2) Opis (H2)