Dodatki do kursu języka HTML#

Poprzedni materiał zawierał informacje ściśle związane z samym językiem HTML. Były to opisy i przykłady poprawnego stosowania znaczników, atrybutów oraz budowy dokumentu xHTML. Większość treści w dużej mierze pochodziła z samej specyfikacji W3C. Oczywiście przy budowaniu stron WWW będziemy korzystali z wielu powiązanych ze sobą innych technologii.

W tej części kursu umieszczam uzupełnienia, których opanowanie poszerzy wiedzę webmastera oraz zwiększy jego umiejętności w posługiwaniu językiem xHTML. Część zagadnień będzie uniwersalnych (np. kodowanie znaków), które odnieść i wykorzystać można przy ogólnej pracy z komputerem.

Nie zdołam opisać każdego aspektu z jakim na co dzień musi zmierzyć się osoba tworząca strony internetowe. Temat jest przeogromny, z każdym dniem przybywa nowych wiadomości. Postaram się umieścić to, co najważniejsze dla osób początkujących. Na pewnym etapie zaawansowania webmasterzy samodzielnie zaczynają poszukiwać informacji, które akurat w danej chwili są im potrzebne.

Pasek społecznościowy

SPIS TREŚCI AKTUALNEJ STRONY

Dodatki do kursu języka HTML (H1)